Programa completo de la fiestas de A Coruña 2014

Luz Casal abrirá el 1 de agosto los conciertos en la plaza de María Pita. Le seguirán Sergio Dalma, Borja Quiza, Antonio Orozco, M-Clan, Dani Martín y Marta Sánchez


Lunes 21 de julio

-XIII FEIRA DE ARTES PLÁSTICAS

12:00 a 14:00 - 18:00 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-MÚSICA NOS XARDÍNS: ASOCIACIÓN CULTURAL DONAIRE

20:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

Martes 22 de julio

-XX FEIRA DAS MARABILLAS

11:00 a 14:00 - 17:00 a 00:00 h. | Ciudad Vieja

Inauguración: 11:00 h. - Pasacalles y pregón

12:00 y 20:00 h. - Justas medievales | Plaza de María Pita

-XIII FEIRA DE ARTES PLÁSTICAS

12:00 a 14:00 - 18:00 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-MÚSICA NOS XARDÍNS: ASOCIACIÓN MUSICAL E CULTURAL CANTABILE

20:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

Miércoles 23 de julio

-XIII FEIRA DE ARTES PLÁSTICAS

12:00 a 14:00 - 18:00 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-XX FEIRA DAS MARABILLAS

11:00 a 14:00 - 17:00 a 00:00 h. | Ciudad Vieja

12:00 y 20:00 h. - Justas medievales | Plaza de María Pita

-MÚSICA NOS XARDÍNS: ASOCIACIÓN CULTURAL DONAIRE

20:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

Jueves 24 de julio

-XIII FEIRA DE ARTES PLÁSTICAS

12:00 a 14:00 - 18:00 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-XX FEIRA DAS MARABILLAS

11:00 a 14:00 - 17:00 a 00:00 h. | Ciudad Vieja

12:00, 17:00 y 20:00 h. - Xustas medievais | Plaza de María Pita

MÚSICA NOS XARDÍNS: AGRUPACIÓN FOLCLÓRICA ATURUXO

20:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

Viernes 25 de julio

-XIII FEIRA DE ARTES PLÁSTICAS

12:00 a 14:00 - 18:00 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-XX FEIRA DAS MARABILLAS

11:00 a 14:00 - 17:00 a 00:00 h. | Ciudad Vieja

12:00, 17:00 y 20:00 h. - Justas medievales | Plaza de María Pita

-MÚSICA NOS XARDÍNS: TUNA DE VETERANOS DE A CORUÑA

20:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

Sábado 26 de julio

-XIII FEIRA DE ARTES PLÁSTICAS

12:00 a 14:00 - 18:00 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-XX FEIRA DAS MARABILLAS

11:00 a 14:00 - 17:00 a 00:00 h. | Ciudad Vieja

12:00, 17:00 y 20:00 h. - Justas medievales | Plaza de María Pita

VI edición certamen de música medieval

CORAL POLIFÓNICA DE NOIA

ELOY VÁZQUEZ, Músico medievalista (Zanfona y Salterio)

POLIFÓNICIA CORUÑESA CANTICÓRUM

21:00 h. | Iglesia de Santiago (Ciudad Vieja)

-MÚSICA NOS XARDÍNS: ASOCIACIÓN FOLCLÓRICA SOCIOCULTURAL CANTARES GALLEGOS

20:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

Domingo 27 de julio

-CLAUSURA XIII FEIRA DE ARTES PLÁSTICAS

12:00 a 14:00 - 18:00 a 22:00 | Jardines de Méndez Núñez

-CLAUSURA XX FEIRA DAS MARABILLAS

11:00 a 14:00 - 17:00 a 00:00 | Cidade Vella

12:00, 17:00 y 20:00 h. - Justas medievales | Plaza de María Pita

-MÚSICA NOS XARDÍNS: ÁLVARO MURAS FIVE

20:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

Lunes 28 de julio

-MÚSICA NOS XARDÍNS: POLIFÓNICA CORUÑESA CANTICÓRUM

20:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

Martes 29 de julio

MÚSICA NOS XARDÍNS: CÁNTIGAS DA TERRA

20:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

Miércoles 30 de julio

MÚSICA NOS XARDÍNS: CORAL POLIFÓNICA EL ECO

20:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

Juves 31 de julio

XVIII CERTAME DE CASAS REXIONAIS

12:00 a 15:30 - 19:00 a 00:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

INAUGURACIÓN: 20:00 h.

-MÚSICA NOS XARDÍNS: CORAL POLIFÓNICA FOLLAS NOVAS

20:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

Viernes 1 de agosto

-XXX FEIRA DE ARTESANÍA (MOSTRART)

11:00 a 14:00 - 17:30 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

INAUGURACIÓN: 11:00 h.

-FEIRA DO LIBRO E DA BANDA DESEÑADA

11:00 a 14:00 - 18:00 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

INAUGURACIÓN

12:15 h. - Banda Municipal de Música

13:00 h. - Inauguración oficial

PREGONERO: MANUEL RODRÍGUEZ

-XVIII CERTAME DE CASAS REXIONAIS

12:00 a 15:30 - 19:00 a 01:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

MÚSICA NOS XARDÍNS: AGRUPACIÓN MUSICAL ALBÉNIZ

20:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-ARIETE 2014 - MUSEO VIVO

RECEPCIÓN PARTICIPANTES

19:00 h. | Museo Militar de A Coruña

-PREGÓN: LUZ CASAL

21:15 h. | Plaza de María Pita

CONCIERTO: LUZ CASAL

22:30 h. | pLAZA de María Pita

-FESTIVAL DE ARTES DE CALLE FARANDULEANDO

CUENTOS ENCANTADOS, DE. MAGÍN BLANCO (GALICIA)

18:30 h. | Sagrada Familia | *Si llueve: Centro Cívico de la Sagrada Familia

EXPERIMENTACIÓN DE XOGO LIBRE, DE PEQUETECA (GALICIA)

20:00 h. | Sagrada Familia | *Si llueve: Centro Cívico de la Sagrada Familia

OH, QUÉ BONITO É PANAMÁ!, DE PANAMESIANA TEATRO (GALICIA)

18:30 h. | Praza Elíptica (Os Rosales) | *Si llueve: Centro Cívico de los Rosales

CATALINA LINO LINA, DE GLUP GLUP TEATRO (GALICIA)

20:00 h. | Praza Elíptica (Los Rosales) | *Si llueve: Centro Cívico de los Rosales

BUSCANDO EQUILIBRIO, DE ZANGANIA (HUESCA)

18:30 h. | Parque de Eirís | *Si llueve: pérgola do parque

SIN REMITE, DE JEAN PHILIPPE KIKOLAS (BURGOS)

20:00 h. | Parque de Eirís | *Si llueve: pérgola do parque

SIDECAR, DE PESSIC DE CIRC (CATALUÑA)

20:00 h. | Explanada del Parrote | *Si llueve: colegio de los Dominicos

Sábado 2 de agosto

-XXX FEIRA DE ARTESANÍA (MOSTRART)

11:00 a 14:00 - 17:30 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-FEIRA DO LIBRO E DA BANDA DESEÑADA

11:00 a 14:00 - 18:00 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-XVIII CERTAME CASAS REXIONAIS

12:00 a 15:30 - 19:00 a 00:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-DÍA DE CANTABRIA:

13:15 h. - Concierto del CORO RONDA GARCILASO (CANTABRIA)

14:00 h. - Degustación de produtos de Cantabria

18:00 h. - Concierto del CORO RONDA GARCILASO (CANTABRIA)

-ARIETE 2014 - MUSEO VIVO

Apertura al público de las instalaciones y campamentos de Ariete 2014

11:00 h. | Plaza de Carlos I y Jardines de la Maestranza

-CONCENTRACIÓN DE VEHÍCULOS MILITARES E HISTÓRICOS

11:00 h. | Plaza de Carlos I y lateral del Hospital Abente y Lago - Museo Militar de A Coruña

-EXPLICACIÓNS E DEMOSTRACIÓNS DE RECREACIÓN GREGA, ROMANA, MEDIEVAL, NAPOLEÓNICA, AIRSOFT

11:00 e 17:00 h. | Lateral de los jardines de la Maestranza

-DESFILE HISTÓRICO

19:30 h. | Cantón Grande - Plaza de María Pita

-ENTRADA EN A CORUÑA DE NAPOLEÓN BONAPARTE, CARROZAS E DUELOS DE HONOR A SABLE E PISTOLA ANTIGA DO PERÍODO NAPOLEÓNICO, EMULANDO A PELÍCULA «LOS DUELISTAS» E COMBATES VARIOS DE GREGOS E ROMANOS

20:00 h. | Praza de María Pita

-RECREACIÓN DO COMBATE E TOMA DO HOTEL MEURICE, CUARTEL XENERAL DA WERMACHT, ANO 1944, EMULANDO A PELÍCULA «ARDE PARÍS»

20:30 h. | Plaza de María Pita

-Hound Dogs en concerto (Conmemoración DO 70º ANIVERSARIO NORMANDÍA 1944)

22:30 a 01:00 h. | Jardines de la Maestranza

-MÚSICA NOS XARDÍNS: CUARENTUNA

20:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

MÚSICA NO PARQUE: AGRUPACIÓN MUSICAL ALBÉNIZ

20:00 h. | Parque de Santa Margarita

-NOITE DE CINE

ASTERIX Y OBELIX AL SERVICIO DE SU MAJESTAD

22:00 h. | Plaza de Mariñeiros

-CONCIERTO: SERGIO DALMA

22:00 h. | Plaza de María Pita

-FESTIVAL DE ARTES DE CALLE FARANDULEANDO:

SIDECAR, DE PESSIC DE CIRC (CATALUÑA)

12:00 h. | Plaza de Vigo | *Si llueve: pérgola del parque

BUSCANDO EQUILIBRIO, DE ZANGANIA (HUESCA)

13:30 h. | Plaza de Vigo | *Si llueve: pérgola do parque

MUSICÓLOGO, DE FUMAN (ESPAÑA)

12:00 h. | Matogrande | *Si llueve: Liceo La Paz

CONCERTO MALABAR, DE RAÚLEZ (ESPAÑA)

13:30 h. | Matogrande | *Si llueve: Liceo La Paz

CATALINA LINO LINA, DE GLUP CLUP TEATRO (GALICIA)

18:30 h. | Plaza de Lugo | *Si llueve: biblioteca de Durán Loriga

OH, QUÉ BONITO É PANAMÁ!, DE PANAMESIANA TEATRO (GALICIA)

20:00 h. | Praza de Lugo | *Si llueve: biblioteca de Durán Loriga

EXPERIMENTACIÓN DE XOGO LIBRE, DE PEQUETECA (GALICIA)

18:30 h. | Pedralonga | *Si llueve: Centro Cívico de Palavea

FÁBULA GALÉNICA, DE FANTOCHES BAJ (GALICIA)

20:00 h. | Pedralonga | *Si llueve: Centro Cívico de Palavea

TRASPEDIANTE, DE UP2DOWN.DANZA ? CIRCO (GALICIA)

20:00 h. | Explanada del Parrote | *Si llueve: colegio de los Dominicos

Domingo 3 de agosto

-XXX FEIRA DE ARTESANÍA (MOSTRART)

11:00 a 14:00 - 17:30 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-FEIRA DO LIBRO E DA BANDA DESEÑADA

11:00 a 14:00 - 18:00 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-XVIII CERTAME DE CASAS REXIONAIS

12:00 a 15:30 - 19:00 a 00:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-DÍA DE CASTILLA Y LEÓN

12:00 h. - Recepción de autoridades y grupos regionales en la Plaza de María Pita

12:15 h. - Pasacalles con desfile de pendones desde la Plaza de María Pita hasta el recinto del certamen.

Izado de banderas

12:50 h. - Procesión de la Virgen del Camino

13:00 h. - Misa leonesa cantada por el CORO DE JÓVENES SANTA MARTA DE ASTORGA

13:45 h. - Actuación de COROS Y DANZAS VIRGEN DE LA GUÍA, DE SANTA MARÍA DEL PÁRAMO, y baile de pendones

14:30 h. - Degustación de produtos de Castilla y León

18:50 h. - Concentración de pendones en el Obelisco y desfile de pendones hasta el recinto del certamen

19:45 h. - Concerto del grupo Virgen de la Guía, de Santa María del Páramo

-ARIETE 2014 - MUSEO VIVO

Apertura al público de las instalaciones y campamentos de Ariete 2014

11:00 h. | Plaza de Carlos I y Jardines de la Maestranza

-EXPLICACIÓNS E DEMOSTRACIÓNS DE AIRSOFT

11:30 h. | Lateral de los jardines de la Maestranza

-PLACA CONMEMORATIVA ADICADA AO SOLDADO CORUÑÉS MANUEL OTERO MARTÍNEZ

13:00 h. | Monte de San Pedro

-RECREACIÓN DO DESEMBARCO DE NORMANDÍA

13:15 h. | Monte de San Pedro

-EXPLICACIÓNS E DEMOSTRACIÓNS DE RECREACIÓN GREGA, ROMANA, MEDIEVAL, NAPOLEÓNICA, AIRSOFT

17:00 h. | Lateral de los jardines de la Maestranza

-RECREACIÓN DUN COMBATE DA 2ª GUERRA MUNDIAL

19:00 h. | Parque de la Maestranza

-MÚSICA NO PARQUE: ASOCIACIÓN MUSICAL E CULTURAL CANTABILE

20:00 h. | Parque de Santa Margarida

-NOITE DE CINE: Los pitufos 2

22:00 h. | Parque de Vioño

-FESTIVAL DE ARTES DE CALLE FARANDULEANDO: MARÍA PITIÑA

12:00 a 14:00 - 16:00 a 21:00 h. | Plaza de María Pita

-FESTIVAL DE ARTES DE CALLE FARANDULEANDO:

CONTOS ENCANTADOS, DE MAGÍN BLANCO (GALICIA)

18:30 h. | Palavea | *Si llueve: Centro Cívico de Palavea

FÁBULA GALÉNICA, DE FANTOCHES BAJ (GALICIA)

20:00 h. | Palavea | *Si llueve: Centro Cívico de Palavea

CATALINA LINO LINA, DE GLUP CLUP TEATRO (GALICIA)

18:30 h. | Plaza de la Tolerancia | *Si llueve: Conservatorio de música

OH, QUÉ BONITO É PANAMÁ!, DE PANAMESIANA TEATRO (GALICIA)

20:00 h. | Plaza de la Tolerancia | *Si llueve: Conservatorio de música

BUSCANDO EQUILIBRIO, DE ZANGANIA (HUESCA)

18:30 h. | Barrio de las Flores | *Si llueve: Polideportivo del Barrio de las Flores

VACACIÓNS NO MAR, DE TÍTERES MICROMINA (GALICIA)

20:00 h. | Barrio de las Flores | *Si llueve: Polideportivo del Barrio de las Flores

Lunes 4 de agosto

-XXX FEIRA DE ARTESANÍA (MOSTRART)

11:00 a 14:00 - 17:30 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-FEIRA DO LIBRO E DA BANDA DESEÑADA

11:00 a 14:00 - 18:00 a 22:00 h. | Xardíns de Méndez Núñez

-VIÑETAS DESDE O ATLÁNTICO (SALÓN DO CÓMIC)

INAUGURACIÓN: 19:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-XVIII CERTAME DE CASAS REXIONAIS

12:00 a 15:30 - 19:00 a 00:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-MÚSICA NOS XARDÍNS: LICEO LA PAZ

20:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-FESTIVAL DE HABANERAS:

INAUGURACIÓN

CORAL DA CASA DO MAR

CORAL DA SRI. A GAITEIRA

CORAL DE MULLERES DE VILABOA

CORAL DA SAGRADA FAMILIA

CORAL POLIFÓNICA EL ECO

20:00 h. | Parque de Santa Margarita

-NOITE DE CINE: Mi monstruo y yo

22:00 h. | Plaza de España

-Quédate con la copla: BANDA MUNICIPAL DE MÚSICA

22:00 h. | Plaza de María Pita

-FESTIVAL DE ARTES DE CALLE FARANDULEANDO:

DIESTRO Y SINIESTRO, DE HIGIÉNICO PAPEL (ASTURIAS)

18:30 h. | Plaza de Salvador de Madariaga | *Si llueve: Centro Social Ágora

FÁBULA GALÉNICA, DE FANTOCHES BAJ (GALICIA)

20:00 h. | Plaza de Salvador de Madariaga | *Si llueve: Centro Social Ágora

LA SEÑORA LUPIERRE, DE MIGUELILLO (ZAMORA)

18:30 - 20:30 h. | Plaza de Vigo | *Si llueve: pérgola del parque

BUSCANDO EQUILIBRIO, DE ZANGANIA (HUESCA)

20:00 h. | Explanada del Parrote | *Si llueve: colegio de los Dominicos

Martes 5 de agosto

-XXX FEIRA DE ARTESANÍA (MOSTRART)

11:00 a 14:00 - 17:30 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-FEIRA DO LIBRO E DA BANDA DESEÑADA

11:00 a 14:00 - 18:00 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-VIÑETAS DESDE O ATLÁNTICO (SALÓN DO CÓMIC)

Jardines de Méndez Núñez

-XVIII CERTAME DE CASAS REXIONAIS

12:00 a 15:30 - 19:00 a 00:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-MÚSICA NOS XARDÍNS: AGRUPACIÓN FOLCLÓRICA ATURUXO

20:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-FESTIVAL DE HABANERAS:

CORAL DA GRANDE OBRA DE ATOCHA

CORAL DO SPORTING CLUB CASINO

CORAL DE SANTA MARÍA DE CAMBRE

LEMBRANZAS, DE SANTA CRUZ

20:00 h. | Parque de Santa Margarita

-CONCERTO: BORJA QUIZA (Alma, corazón e vida )

22:00 h. | Plaza de María Pita

-FESTIVAL DE ARTES DE CALLE FARANDULEANDO:

CATALINA NUN LUGAR DA MANCHA, DE GLUP GLUP TEATRO (GALICIA)

18:30 h. | Plaza de España |*Si llueve: patio cubierto de la Grande Obra de Atocha

OH, QUÉ BONITO É PANAMÁ!, DE PANAMESIANA TEATRO (GALICIA)

20:00 h. | Plaza de España |*Si llueve: patio cubierto de la Grande Obra de Atocha

LA SEÑORA LUPIERRE, DE MIGUELILLO (ZAMORA)

18:30 - 20:30 h. | Calle Barcelona (Avda. de Finisterre) | *Si llueve: mercado de As Conchiñas

TU VUELO, MI VUELO?, DE ZANGANIA (HUESCA)

18:30 h. | Parque de Vioño | *Si llueve: pabellón de la Sagrada Familia

VACACIÓNS NO MAR, DE TÍTERES MICROMINA (GALICIA)

20:00 h. | Parque de Vioño | *Si llueve: pabellón de la Sagrada Familia

DIESTRO Y SINIESTRO, DE HIGINÉNICO PAPEL (ASTURIAS)

20:00 h. | Explanada del Parrote | *Si llueve: colegio de los Dominicos

Miércoles 6 de agosto

-XXX FEIRA DE ARTESANÍA (MOSTRART)

11:00 a 14:00 - 17:30 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-FEIRA DO LIBRO E DA BANDA DESEÑADA

11:00 a 14:00 - 18:00 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-VIÑETAS DESDE O ATLÁNTICO (SALÓN DO CÓMIC)

Jardines de Méndez Núñez

-XVIII CERTAME DE CASAS REXIONAIS

12:00 a 15:30 - 19:00 a 00:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-GALA INAUGURAL FESTIVAL INTERNACIONAL DE FOLCLORE:

ASOCIACIÓN DE COROS E DANZAS EIDOS - ESPAÑA (A CORUÑA)

AL-BUHAYRA FOLK DANCE GROUP - EGIPTO

UMUZI WENKOSI FOLKLORE ENSEMBLE - SUDÁFRICA

COMPAÑÍA FOLCLÓRICA TIERRA Y COSECHA - COSTA RICA

GORETS FOLK DANCE ENSEMBLE ? OSSETIA DEL NORTE (RUSIA)

20:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-FESTIVAL DE HABANERAS:

CORAL DE CECEBRE

CORAL DE CEE

CORAL AIRIÑOS DE SAN FERNANDO, DO CENTRO CÍVICO MUNICIPAL DE FEÁNS

CORAL COSTÚMES

CORAL A LEMBRANZA, DE SADA

20:00 h. | Parque de Santa Margarita

-NOITE DE CINE

El ladrón de palabras

22:00 h. | Parque de San Diego

-CONCIERTO: ANTONIO OROZCO

22:00 h. | Plaza de María Pita

-FESTIVAL DE ARTES DE CALLE FARANDULEANDO:

PETISCOS MUSICAIS, DE OS TRES TENEDORES (GALICIA)

18:30 h. | Plaza de Lugo | *Si llueve: biblioteca de Durán Loriga

MUSICLOW, DA COMPAÑÍA MARAVILLA (SEVILLA)

20:00 h. | Plaza de Lugo | *Si llueve: biblioteca de Durán Loriga

CATALINA NUN LUGAR DA MANCHA, DE GLUP GLUP TEATRO (GALICIA)

18:30 h. | Paseo de Riazor | *Si llueve: Frontón Municipal (Palacio de los Deportes)

OH, QUÉ BONITO É PANAMÁ!, DE PANAMESIANA TEATRO (GALICIA)

20:00 h. | Paseo de Riazor | *Si llueve: Frontón Municipal (Palacio dos Deportes)

TU VUELO, MI VUELO..., DE ZANGANIA (HUESCA)

20:00 h. | Explanada del Parrote | *Si llueve: colegio de los Dominicos

Jueves 7 de agosto

-XXX FEIRA DE ARTESANÍA (MOSTRART)

11:00 a 14:00 - 17:30 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-FEIRA DO LIBRO E DA BANDA DESEÑADA

11:00 a 14:00 - 18:00 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-VIÑETAS DESDE O ATLÁNTICO (SALÓN DO CÓMIC)

Xardíns de Méndez Núñez

-XVIII CERTAME DE CASAS REXIONAIS

12:00 a 15:30 - 19:00 a 00:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-FESTIVAL INTERNACIONAL DE FOLCLORE:

RECEPCIÓN OFICIAL: 12:30 h. | Ayuntamiento de A Coruña

AL-BUHAYRA FOLK DANCE GROUP - EGIPTO | 19:00 h. | Plaza de Pontevedra

GORETS FOLK DANCE ENSEMBLE - OSSETIA DEL NORTE (RUSIA) | 20:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

UMUZI WENKOSI FOLKLORE ENSEMBLE - SUDÁFRICA | 20:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

COMPAÑÍA FOLCLÓRICA TIERRA Y COSECHA - COSTA RICA | 20:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-FESTIVAL DE HABANERAS:

CORO SAÚDE

CORAL DE RIVEIRA.

CORAL DOS CENTROS CÍVICOS MUNICIPAIS DE SAN DIEGO E OS MALLOS

RONDALLA ESTRELECER

20:00 h. | Parque de Santa Margarita

-NOITE DE CINE:

EPIC, el mundo secreto

22:00 h. | Matogrande

-CONCIERTO: MILLADOIRO Y TIRULEQUE

22:00 h. | Plaza de María Pita

-40 HOT MIX ROAD SHOW

22:00 h. | Paseo de Riazor

-FESTIVAL DE ARTES DE CALLE FARANDULEANDO:

VAGAMUNDOS TEATRO (ESPAÑA)

18:30 h. | Novo Mesoiro | *Si llueve: Centro Cívico de Novo Mesoiro

TU VUELO, MI VUELO..., DE ZANGANIA (HUESCA)

20:00 h. | Novo Mesoiro | *Si llueve: Centro Cívico de Novo Mesoiro

IMPROCADABRA, DE LA TUERKA 27

18:30 h. | Plaza de la Cubela | *Si llueve: Fórum Metropolitano

A VIAXE DAS PALABRAS, DE A TROPA DE TRAPO (GALICIA)

20:00 h. | Plaza de la Cubela | *Si llueve: Fórum Metropolitano

Circo á Feira, de Pista Catro (Rede Cultural da Deputación)

18:30 h. | Plaza de Mariñeiros | *Si llueve: Centro Sociocultural Ágora

BARRIGA VERDE, DE VIRAVOLTA TÍTERES (GALICIA)

20:00 h. | Plaza de Mariñeiros | *Si llueve: Centro Sociocultural Ágora

MUSICLOW, DA COMPAÑÍA MARAVILLA (SEVILLA)

20:00 h. | Explanada del Parrote | *Si llueve: colegio de los Dominicos

Viernes 8 de agosto

-XXX FEIRA DE ARTESANÍA (MOSTRART)

11:00 a 14:00 - 17:30 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-FEIRA DO LIBRO E DA BANDA DESEÑADA

11:00 a 14:00 - 18:00 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-VIÑETAS DESDE O ATLÁNTICO (SALÓN DO CÓMIC)

Jardines de Méndez Núñez

-XVIII CERTAME DE CASAS REXIONAIS

12:00 a 15:30 - 19:00 a 01:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-FESTIVAL INTERNACIONAL DE FOLCLORE:

COMPAÑÍA FOLCLÓRICA TIERRA Y COSECHA - COSTA RICA

19:00 h. | Escalinata de la Domus

AL-BUHAYRA FOLK DANCE GROUP - EGIPTO

GORETS FOLK DANCE ENSEMBLE - OSSETIA DEL NORTE (RUSIA)

UMUZI WENKOSI FOLKLORE ENSEMBLE - SUDÁFRICA

20:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-FESTIVAL DE HABANERAS:

CORAL LUCERO DEL ALBA, DE NEDA

CORO DE OLEIROS

CORAL FONDE DO SOUTO, DE CULLEREDO

CORAL DE ESPASANTE

ORFEÓN HERCULINO

20:00 h. | Parque de Santa Margarita

-NOROESTE POP ROCK

LA SENDA DE AFRA

21:00 h. | Playa de Riazor

MISTERIOSO VIAJE A HOLANDA

22:00 h. | Playa de Riazor

DELAFÉ Y LAS FLORES AZULES

23:00 h. | Playa de Riazor

LOVE OF LESBIAN

00:30 h. | Playa de Riazor

-FESTIVAL DE ARTES DE CALLE FARANDULEANDO:

FRANCISQUIÑA, DE DANTHEA TEATRO (GALICIA)

18:30 h. | Calle Barcelona (Calle Agra del Orzán) | *Si llueve: mercado de As Conchiñas

HIP HIP HURRA!, DE TÍTERES VIRAVOLTA (GALICIA)

20:00 h. | Calle Barcelona (Calle Agra del Orzán) | *Si llueve: mercado de As Conchiñas

A VIAXE DAS PALABRAS, DE A TROPA DE TRAPO (GALICIA)

18:30 h. | Paseo de los Puentes | *Si llueve: Frontón Municipal

MUSICLOW, DA COMPAÑÍA MARAVILLA (SEVILLA)

20:00 h. | Paseo de los Puentes | *Si llueve: Frontón Municipal

MOMENTOS DE ASOMBRO, DE MARTÍN CAMIÑA (GALICIA)

18:30 h. | Plaza de Pablo Iglesias | *Si llueve: Centro Cívico del Castrillón

DE AQUÍ PARA ALÁ, DE LYDIA BOTANA (GALICIA)

20:00 h. | Plaza de Pablo Igresias | *Si llueve: Centro Cívico del Castrillón

LA BURLA NEGRA, DE 3 PATAS PARA UN BANCO (GALICIA)

20:00 h. | Explanada del Parrote | *Si llueve: colexio de los Dominicos

Sábado 9 de agosto

-XXX FEIRA DE ARTESANÍA (MOSTRART)

11:00 a 14:00 - 17:30 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-FEIRA DO LIBRO E DA BANDA DESEÑADA

11:00 a 14:00 - 18:00 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-VIÑETAS DESDE O ATLÁNTICO (SALÓN DO CÓMIC)

Xardíns de Méndez Núñez

-XVIII CERTAME DE CASAS REXIONAIS

12:00 a 15:30 - 19:00 a 01:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-DÍA DE ASTURIAS:

13:00 h. - Pasacalles

14:30 h. - Degustación produtos de Asturias

20:00 h. - Concierto: Banda de Gaitas Marino Tapiega , del municipio asturiano de Tapia de Casariego

-CONCIERTO: CORAL POLIFÓNICA EL ECO

12:30 h. | Plaza de María Pita

-FESTIVAL INTERNACIONAL DE FOLCLORE:

AL-BUHAYRA FOLK DANCE GROUP - EGIPTO

GORETS FOLK DANCE ENSEMBLE - OSSETIA DEL NORTE (RUSIA)

COMPAÑÍA FOLCLÓRICA TIERRA Y COSECHA - COSTA RICA

UMUZI WENKOSI FOLKLORE ENSEMBLE - SUDÁFRICA

20:00 h. | Plaza de María Pita

-FESTIVAL DE HABANERAS:

ORFEÓN ALCOA

POLIFÓNICA CORUÑESA CANTICÓRUM

CORAL DE BURELA

CORAL POLIFÓNICA FOLLAS NOVAS

20:00 h. | Parque de Santa Margarita

-NOITE DE CINE

Cometas en el cielo

22:00 h. | Plaza de la Tabacalera

-NOROESTE POP ROCK

BOURBON QUEEN

21:00 h. | Playa de Riazor

ÅNIMA

22:00 h. | Playa de Riazor

LOS ESQUIZOS

23:00 h. | Playa de Riazor

MADNESS

00:30 h. | Playa de Riazor

-FESTIVAL DE ARTES DE CALLE FARANDULEANDO:

THE PUPPET CIRCUS, DE ALAUDA TEATRO (BURGOS)

12:00 h. | Explanada del Parrote | *Si llueve: colegio de los Dominicos

MARUSÍA, DE TEATRO BABALUVA (GALICIA)

18:30 h. | Os Mallos - Ángel Senra | *Si llueve: Centro Cívico de Os Mallos

FÁBULA GALÉNICA, DE FANTOCHES BAJ (GALICIA)

20:00 h. | Os Mallos - Ángel Senra | *Si llueve: Centro Cívico de Os Mallos

MAGO CHARLANGAS (GALICIA)

18:30 h. | Campo de Marte | *Si llueve: Centro Social

HIP HIP HURRA!, DE TÍTERES VIRAVOLTA (GALICIA)

20:00 h. | Campo de Marte | *Si llueve: Centro Social

CONTOS MARIÑEIROS, DE TEATRO GHAZAFELHOS (GALICIA)

18:30 h. | Praza de Mariñeiros | *Si llueve: Centro Sociocultural Ágora

CHOSCO!, DE CIRCO CHOSCO (GALICIA).

20:00 h. | Praza de Mariñeiros | *Si llueve: Centro Sociocultural Ágora

THE PUPPET CIRCUS, DE ALAUDA TEATRO (BURGOS)

20:00 h. | Explanada do Parrote | *Si llueve: colexio dos Dominicos

Domingo 10 agosto

-XXX FEIRA DE ARTESANÍA (MOSTRART)

11:00 a 14:00 - 17:30 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-CLAUSURA FEIRA DO LIBRO E DA BANDA DESEÑADA

11:00 a 14:00 - 18:00 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-CLAUSURA VIÑETAS DESDE O ATLÁNTICO (SALÓN DO CÓMIC)

Jardines de Méndez Núñez

-XVIII CERTAME DE CASAS REXIONAIS

12:00 a 15:30 - 19:00 a 00:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-CLAUSURA FESTIVAL INTERNACIONAL DE FOLCLORE:

AL-BUHAYRA FOLK DANCE GROUP - EGIPTO

UMUZI WENKOSI FOLKLORE ENSEMBLE - SUDÁFRICA

COMPAÑÍA FOLCLÓRICA TIERRA Y COSECHA - COSTA RICA

GORETS FOLK DANCE ENSEMBLE - OSSETIA DEL NORTE (RUSIA)

ASOCIACIÓN DE COROS E DANZAS EIDOS - ESPAÑA (A CORUÑA)

20:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-CLAUSURA FESTIVAL DE HABANERAS:

CORAL DEL CENTRO CÍVICO MUNICIPAL DEL CASTRILLÓN

CORAL ARUMES, DEL CENTRO CÍVICO MUNICIPAL DE MONTEALTO

TUNA DE VETERANOS DE A CORUÑA

19:00 h. | Parque de Santa Margarita

-NOITE DE CINE

Un amor entre dos mundos

22:00 h. | Plaza de Lugo

-CONCIERTO: M-CLAN

22:00 h. | Plaza de María Pita

-FESTIVAL DE ARTES DE CALLE FARANDULEANDO:

THE PUPPET CIRCUS, DE ALAUDA TEATRO (BURGOS)

12:00 h. | Explanada do Parrote | *Si llueve: colegio de los Dominicos

MAGO CHARLANGAS (GALICIA)

18:30 h. | Palavea | *Si llueve: Centro Cívico de Palavea

O FRAUTISTA DE HAMELIN, DE VIRAVOLTA TÍTERES (GALICIA)

20:00 h. | Palavea | *Si llueve: Centro Cívico de Palavea

A VIAXE DAS PALABRAS, DE A TROPA DE TRAPO (GALICIA)

18:30 h. | Novo Mesoiro | *Si llueve: Centro Cívico de Novo Mesoiro

MUSICLOW, DA COMPAÑÍA MARAVILLA (SEVILLA)

20:00 h. | Novo Mesoiro | *Si llueve: Centro Cívico de Novo Mesoiro

THE PUPPET CIRCUS, DE ALAUDA TEATRO (BURGOS)

20:00 h. | Explanada del Parrote | *Si llueve: colegio de los Dominicos

Lunes 11 de agosto

-XXX FEIRA DE ARTESANÍA (MOSTRART)

11:00 a 14:00 - 17:30 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-XVIII CERTAME DE CASAS REXIONAIS

12:00 a 15:30 - 19:00 a 00:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-MÚSICA NOS XARDÍNS: TUNA DE VETERANOS DE A CORUÑA

20:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-MÚSICA NO PARQUE: ASOCIACION FOLCLÓRICA SOCIOCULTURAL CANTARES GALLEGOS

20:00 h. | Parque de Santa Margarita

-NOITE DE CINE

Mi monstruo y yo

22:00 h. | Peatonal de A Gaiteira

-PERKUTA CON ODAIKO: BANDA MUNICIPAL DE MÚSICA

-ODAIKO PERCUSIÓN GROUP

-DIRECTOR INVITADO: RAFAEL AGULLÓ ALBORS

22:00 h. | Plaza de María Pita

-FESTIVAL DE ARTES DE CALLE FARANDULEANDO:

LA BURLA NEGRA, DE 3 PATAS PARA UN BANCO (GALICIA)

18:30 h. | Plaza de Salvador de Madariaga | *Si llueve: Centro Social Ágora

CIRCO EXPRESO - UN DÍA DE PRAÍA, DE DESASTRONAUTS (GALICIA)

20:00 h. | Plaza de Salvador de Madariaga | *Si llueve: Centro Social Ágora

EL EXTRANO VIAJE DEL SR. TONET, DE TOMBS CREATIUS (CATALUÑA)

17:30 h. - 20:30 | Plaza de Vigo | *Si llueve: pérgola del parque

Carapuchiña VERMELLA E O LOBO, DE DANTHEA TEATRO (GALICIA)

18:30 h. | Barrio de las Flores | *Si llueve: Polideportivo del Barrio de las Flores

AFILADOR, DE MAGO TETO (GALICIA)

20:00 h. | Barrio de las Flores | *Si llueve: Polideportivo del Barrio de las Flores

BIGBROZEURS, DE CÍA. ALBEDO (FRANCIA)

20:00 h. | Explanada del Parrote | *Si llueve: colegio de los Dominicos

Martes 12 de agosto

-XXX FEIRA DE ARTESANÍA (MOSTRART)

11:00 a 14:00 - 17:30 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez.

-XVIII CERTAME DE CASAS REXIONAIS

12:00 a 15:30 - 19:00 a 00:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-MÚSICA NOS XARDÍNS: POLIFÓNICA CORUÑESA CANTICÓRUM

20:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-MÚSICA NO PARQUE: CANTIGAS DA TERRA

20:00 h. | Parque de Santa Margarita

-NOITE DE CINE

Blue Jasmine

22:00 h. | Plaza de las Bárbaras

-CONCIERTO: DANI MARTÍN

22:00 h. | Plaza de María Pita

-FESTIVAL DE ARTES DE CALLE FARANDULEANDO:

HISTORIA DUNHA SEMENTE, DE CARAMUXO TEATRO (GALICIA)

18:30 h. | Parque de Vioño | *Se chove: pabellón da Sagrada Familia

PAYASO PERO NO TONTO, DE PAYASO LOCO (CHILE)

20:00 h. | Parque de Vioño | *Se chove: pabellón da Sagrada Familia

LA LLAVE DEL TESORO, DE TEATRO VERVEREMOS (ASTURIAS)

18:30 h. | Praza Elíptica (Os Rosales) | *Se chove: Centro Cívico de Os Rosales

BON APPETIT, DE TEATRO GHAZAFELHOS (GALICIA)

20:00 h. | Praza Elíptica (Os Rosales) | *Se chove: Centro Cívico de Os Rosales

BIGBROZEURS, DE CÍA. ALBEDO (FRANCIA)

18:30 h. | Parque de Eirís | *Se chove: pérgola do parque

KALABAZI, DE JESSICA ARPIN (SUIZA)

20:00 h. | Parque de Eirís | *Se chove: pérgola do parque

NUNCABUNGA, DE ELEFANTE ELEGANTE (GALICIA)

18:30 h. | Paseo de Riazor | *Se chove: Frontón Municipal (Palacio dos Deportes)

CIRCO EXPRESO - UN DÍA DE PRAIA, DE DESASTRONAUTS (GALICIA)

20:00 h. | Paseo de Riazor | *Se chove: Frontón Municipal (Palacio dos Deportes)

MAGO CHARLANGAS (GALICIA)

18:30 h. | Praza de Casares Quiroga | *Se chove: CEIP. Salgado Torres

IMPROCADABRA, DE LA TUERKA 27

20:00 h. | Praza de Casares Quiroga | *Se chove: CEIP. Salgado Torres

SIN SIN CALCETÍN, DE CÍA. LUDUS (ANDALUCÍA)

20:00 h. | Explanada do Parrote | *Se chove: colexio dos Dominicos

Miércoles 13 de agosto

-XXX FEIRA DE ARTESANÍA (MOSTRART)

11:00 a 14:00 - 17:30 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-XVIII CERTAME DE CASAS REXIONAIS

12:00 a 15:30 - 19:00 a 00:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-MÚSICA NOS XARDÍNS: MARCOS MELÉNDREZ. BOLERO ATLÁNTICO

20:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-MÚSICA NO PARQUE: CORAL POLIFÓNICA FOLLAS NOVAS

20:00 h. | Parque de Santa Margarita

-NOITE DE CINE

El hombre de acero

22:00 h. | Plaza del Centro Cívico de Feáns

-CONCERTO XUVENIL: COCACOLA MUSIC EXPERIENCE

MARIO JEFFERSON

22:00 h. | Plaza de María Pita

CRITIKA & SAIK

23:15 h. | Plaza de María Pita

SWEET CALIFORNIA

00:15 h. | Plaza de María Pita

-FESTIVAL DE ARTES DE CALLE FARANDULEANDO:

O FRAUTISTA DE HAMELIN, DE VIRAVOLTA TÍTERES (GALICIA)

18:30 h. | Praza de Lugo | *Se chove: biblioteca de Durán Loriga

SIN SIN CALCETÍN, DE CÍA. LUDUS (ANDALUCÍA)

20:00 h. | Praza de Lugo | *Se chove: biblioteca de Durán Loriga

HISTORIA DUNHA SEMENTE, DE CARAMUXO TEATRO (GALICIA)

18:30 h. | Parque de Oza | *Se chove: Centro Cívico de Monelos

PAYASO PERO NO TONTO, DE PAYASO LOCO (CHILE)

20:00 h. | Parque de Oza | *Se chove: Centro Cívico de Monelos

LA BURLA NEGRA, DE 3 PATAS PARA UN BANCO (GALICIA)

18:30 h. | Peatonal de A Gaiteira | *Se chove: Fórum Metropolitano

CIRCO EXPRESO - UN DÍA DE PRAIA, DE DESASTRONAUTS (GALICIA)

20:00 h. | Peatonal de A Gaiteira | *Se chove: Fórum Metropolitano

EL EXTRANO VIAJE DEL SR. TONET, DE TOMBS CREATIUS (CATALUÑA)

17:30 - 20:30 h. | Explanada do Parrote | *Se chove: colexio dos Dominicos

Jueves 14 de agosto

-XXX FEIRA DE ARTESANÍA (MOSTRART)

11:00 a 14:00 - 17:30 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-XVIII CERTAME DE CASAS REXIONAIS

12:00 a 15:30 - 19:00 a 01:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-XXV RALLY TERESA HERRERA. VEHÍCULOS CLÁSICOS E HISTÓRICOS SLALOM

19:00 h. | Cantóns

-MÚSICA NOS XARDÍNS: AULA DE JAZZ (ESCUELA MUNICIPAL DE MÚSICA)

20:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-MÚSICA NO PARQUE: CORAL DE CECEBRE

20:00 h. | Parque de Santa Margarita

-BATALLA NAVAL

23:00 h. | Praia de Riazor

CONCERTO BATALLA NAVAL:

REBELDES

21:30 h. | Paseo de Riazor

BURNING

23:30 h. | Paseo de Riazor

-FESTIVAL DE ARTES DE CALLE FARANDULEANDO:

TITIRITEIROS, DE VIRAVOLTA TÍTERES (GALICIA)

18:30 h. | Praza de España |*Se chove: patio coberto da Grande Obra de Atocha

HISTORIA DUNHA SEMENTE, DE CARAMUXO TEATRO (GALICIA)

20:00 h. | Praza de España |*Se chove: patio coberto da Grande Obra de Atocha

A MALETA DA AVOA, DE RAQUEL QUEIZÁS (GALICIA)

18:30 h. | Parque Europa | *Se chove: Fórum Metropolitano

DIESTRO Y SINIESTRO, DE HIGIÉNICO PAPEL (ASTURIAS)

20:00 h. | Parque Europa | *Se chove: Fórum Metropolitano

EL EXTRANO VIAJE DEL SR. TONET, DE TOMBS CREATIUS (CATALUÑA)

17:30 a 20:30 h. | Explanada do Parrote | *Se chove: colexio dos Dominicos

Viernes 15 de agosto

-XXX FEIRA DE ARTESANÍA (MOSTRART)

11:00 a 14:00 - 17:30 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-XXIII FEIRA DO LIBRO ANTIGO E DE OCASIÓN

11:00 a 14:00 - 18:00 a 22:00 h.

INAUGURACIÓN

13:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-XVIII CERTAME DE CASAS REXIONAIS

12:00 a 15:30 - 19:00 a 01:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-MÚSICA NOS XARDÍNS: LICEO LA PAZ

20:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-MÚSICA NO PARQUE: TUNA DE VETERANOS CIUDAD CRISTAL

20:00 h. | Parque de Santa Margarida

-NOITE DE CINE

Los pitufos 2

22:00 h. | Novo Mesoiro

-CONCERTO: AMIZADES

22:00 h. | Praza de María Pita

-CONCERTO: CRISTINA PATO

22:00 h. | Praza de Pablo Iglesias

FESTIVAL DE ARTES DE CALLE FARANDULEANDO:

SIENTA LA CABEZA, DE SIENTA LA CABEZA S.C.P. (CATALUÑA)

12:00 a 14:00 h. | Explanada do Parrote | *Se chove: colexio dos Dominicos

EL EXTRANO VIAJE DEL SR. TONET, DE TOMBS CREATIUS (CATALUÑA)

12:00 a 14:00 h. | Explanada do Parrote | *Se chove: colexio dos Dominicos

HISTORIA DUNHA SEMENTE, DE CARAMUXO TEATRO (GALICIA)

12:00 h. | Praza Elíptica (Os Rosales) | *Se chove: Centro Cívico de Os Rosales

AQUÍ SOBRA UNO, DE TRESPERTÉ CIRCO (ANDALUCÍA)

13:30 h. | Praza Elíptica (Os Rosales) | *Se chove: Centro Cívico de Os Rosales

CONTOS ENCANTADOS, DE MAGÍN BLANCO (GALICIA)

12:00 h. | Praza de Pablo Iglesias | *Se chove: Centro Cívico do Castrillón

MARUSÍA, DE TEATRO BABALUVA (GALICIA)

13:30 h. | Praza de Pablo Iglesias | *Se chove: Centro Cívico do Castrillón

A ONDA SONORA NA RÚA, DE O SONORO MAXÍN (GALICIA)

12:00 h. | Praza de Mariñeiros | *Se chove: Centro Sociocultural Ágora

MALABREIKERS (MADRID)

13:30 h. | Praza de Mariñeiros | *Se chove: Centro Sociocultural Ágora

O FRAUTISTA DE HAMELIN, DE VIRAVOLTA TÍTERES (GALICIA)

18:30 h. | Parque de Eirís | *Se chove: pérgola do parque

LA GRAN FAMILIA, DE FADUNITO (CATALUÑA)

20:00 h. | Parque de Eirís | *Se chove: pérgola do parque

DIESTRO Y SINIESTRO, DE HIGIÉNICO PAPEL (ASTURIAS)

18:30 h. | Praza de Vigo | *Se chove: pérgola do parque

AQUÍ SOBRA UNO, DE TRESPERTÉ CIRCO (ANDALUCÍA)

20:00 h. | Praza de Vigo | *Se chove: pérgola do parque

EL EXTRANO VIAJE DEL SR. TONET, DE TOMBS CREATIUS (CATALUÑA)

17:30 a 20:30 h. | Explanada do Parrote | *Se chove: colexio dos

Dominicos

CIRQULACION LOCALE (BÉLGICA)

20:00 h. | Explanada do Parrote | *Se chove: colexio dos Dominicos

Sábado 16 de agosto

-XXX FEIRA DE ARTESANÍA (MOSTRART)

11:00 a 14:00 - 17:30 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-XXIII FEIRA DO LIBRO ANTIGO E DE OCASIÓN

11:00 a 14:00 - 18:00 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-XVIII CERTAME DE CASAS REXIONAIS

12:00 a 15:30 - 19:00 a 00:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-DÍA DE ARAGÓN

13:00 h. - Misa Baturra

14:30 h. - Degustación de produtos de Aragón

20:30 h. - Concierto

-MÚSICA NO PARQUE: PABLO BALSEIRO & LOS CASCARILLAS

20:00 h. | Parque de Santa Margarita

-NOITE DE CINE:

Wallace & Gromit. La maldición de las verduras

22:00 h. | Paseo de Los Puentes

-CONCIERTO: MARTA SÁNCHEZ

22:00 h. | Plaza de María Pita

-FESTIVAL DE ARTES DE CALLE FARANDULEANDO:

SIENTA LA CABEZA, DE SIENTA LA CABEZA S.C.P. (CATALUÑA)

12:00 - 14:00 h. | Explanada do Parrote | *Se chove: colexio dos Dominicos

LA GRAN FAMILIA, DE FADUNITO (CATALUÑA)

12:00 h. | Explanada do Parrote | *Se chove: colexio dos Dominicos

AQUÍ SOBRA UNO, DE TRESPERTÉ CIRCO (ANDALUCÍA)

13:30 h. | Explanada do Parrote | *Se chove: colexio dos Dominicos

A MALETA DE AVOA, DE RAQUEL QUEIZÁS (GALICIA)

12:00 h. | Matogrande | *Se chove: Liceo La Paz

BON APPETIT, DE TEATRO GHAZAFELHOS (GALICIA)

13:30 h. | Matogrande | *Se chove: Liceo La Paz

EL EXTRANO VIAJE DEL SR. TONET, DE TOMBS CREATIUS (CATALUÑA)

17:30 - 20:30 h. | Parque de Oza | *Se chove: Centro Cívico de Monelos

HISTORIA DUNHA SEMENTE, DE CARAMUXO TEATRO (GALICIA)

18:30 h. | Pedralonga | *Se chove: Centro Cívico de Palavea

CARAPUCHIÑA VERMELLA E O LOBO, DE DANTHEA TEATRO (GALICIA)

20:00 h. | Pedralonga | *Se chove: Centro Cívico de Palavea

EL ESPEJO, DE ALAS DE CIRCO (ANDALUCÍA)

20:00 h. | Explanada do Parrote | *Se chove: colexio dos Dominicos

Domingo 17 de agosto

-CLAUSURA XXX FEIRA DE ARTESANÍA (MOSTRART)

11:00 a 14:00 - 17:30 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-XXIII FEIRA DO LIBRO ANTIGO E DE OCASIÓN

11:00 a 14:00 - 18:00 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-XVIII CERTAME DE CASAS REXIONAIS

12:00 a 15:30 - 19:00 a 00:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-DÍA DE ANDALUCÍA

12:25 h. - Procesión de la Virgen de Rocío

12:30 h. - Misa Rociera cantada por el grupo Alto del Guadalquivir, de Córdoba, y el Coro de la Casa de Andalucía

13:30 h. | Grupo de Baile Soniquete, de la Casa de Andalucía, y el grupo de baile Alto del Guadalquivir, de Córdoba

14:30 h. - Degustación produtos de Andalucía

19:30 h. - Grupos de baile de la Casa de Andalucía

-MÚSICA NO PARQUE: ORFEÓN HERCULINO

20:00 h. | Parque de Santa Margarita

-NOITE DE CINE

Epic, el mundo secreto

22:00 h. | Plaza de Vigo

-XACARANDAINA

22:30 h. | Plaza de María Pita

-FESTIVAL DE ARTES DE CALLE FARANDULEANDO:

Payaso pero no tonto , de payaso loco (Chile)

12:00 h. | Explanada do Parrote | *Se chove: colexio dos Dominicos

PETIT CIRC, DE FADUNITO (CATALUÑA)

13:30 h. | Explanada do Parrote | *Se chove: colexio dos Dominicos

MUNDO COSTRINI, DE CÍA. NIÑO COSTRINI (ARGENTINA)

12:00 h. | Praza de Vigo | *Se chove: pérgola do parque

AL TUN TUN, DE TEATRE MÓBIL (CATALUÑA)

13:30 h. | Praza de Vigo | *Se chove: pérgola do parque

EL ESPEJO, DE ALAS DE CIRCO (ANDALUCÍA)

18:30 h. | Parque Europa | *Se chove: Fórum Metropolitano

CLOWNTAMINATION, DE RUDI DUDI (BÉLGICA - GALICIA)

20:00 h. | Parque Europa | *Se chove: Fórum Metropolitano

Divenire, de Circle Of Trust (Zaragoza )

20:00 h. | Explanada do Parrote | *Se chove: colexio dos Dominicos

Lunes 18 de agosto

-XXIII FEIRA DO LIBRO ANTIGO E DE OCASIÓN

11:00 a 14:00 - 18:00 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-XVIII CERTAME DE CASAS REXIONAIS

12:00 a 15:30 - 19:00 a 01:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-MÚSICA NOS XARDÍNS: ASOCIACIÓN CULTURAL LA TROVA CORUÑESA

20:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-MÚSICA NO PARQUE: CORO SANCTA MARÍA MARIS

20:00 h. | Parque de Santa Margarita

-NOITE DE CINE

Los Pitufos 2

22:00 h. | Plaza de Casares Quiroga

-FESTIVAL DE ARTES DE CALLE FARANDULEANDO:

TALLERES (LES PIAFS, DE LA CHAISE A PORTEURS (FRANCIA)

12:00 h. | Praza de Mariñeiros | *Se chove: Centro Sociocultural Ágora

LES PIAFS, DE LA CHAISE A PORTEURS (FRANCIA)

18:30 h. | Praza de Mariñeiros | *Se chove: Centro Sociocultural Ágora

A MALETA DA AVOA, DE RAQUEL QUEIZÁS (GALICIA)

18:30 h. | Praza de A Cubela | *Se chove: Fórum Metropolitano

MARUSÍA, DE TEATRO BABALUVA (GALICIA)

20:00 h. | Praza de A Cubela | *Se chove: Fórum Metropolitano

AMADA & AMADOR, ENCUENTRO EN LA LUNA, DE ALAS DE CIRCO (ANDALUCÍA)

18:30 h. | Praza de Azcárraga | *Se chove: Fundación Luís Seoane

PETIT CIRC, DE FADUNITO (CATALUÑA)

18:30 h. | Paseo de Riazor | *Se chove: Frontón Municipal (Palacio dos Deportes)

AL TUN TUN, DE TEATRE MÓBIL (CATALUÑA)

20:00 h. | Explanada do Parrote | *Se chove: colexio dos Dominicos

Martes 19 de agosto

-XXIII FEIRA DO LIBRO ANTIGO E DE OCASIÓN

11:00 a 14:00 - 18:00 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-XVIII CERTAME DE CASAS REXIONAIS

12:00 a 15:30 - 19:00 a 01:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-MÚSICA NOS XARDÍNS: CORAL POLIFÓNICA SANTA MARÍA DE CAMBRE (REDE CULTURAL DA DEPUTACIÓN)

20:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-MÚSICA NO PARQUE: CORO AIRES DE BERGANTIÑOS (REDE CULTURAL DA DEPUTACIÓN)

20:00 h. | Parque de Santa Margarita

-NOITE DE CINE:

El ladrón de palabras

22:00 h. | Peatonal de Ángel Senra (Os Mallos)

-CONCIERTO: AGORAPHOBIA

21:30 h. | Praza Elíptica (Los Rosales)

-CONCIERTO: RUSSIAN RED

22:15 h. | Praza Elíptica (Los Rosales)

-FESTIVAL DE ARTES DE CALLE FARANDULEANDO:

TALLERES (LES PIAFS, DE LA CHAISE A PORTEURS (FRANCIA)

12:00 h. | Parque Europa | *Se chove: Fórum Metropolitano

LES PIAFS, DE LA CHAISE A PORTEURS (FRANCIA)

18:30 h. | Parque Europa | *Se chove: Fórum Metropolitano

PETIT CIRC, DE FADUNITO (CATALUÑA)

18:30 h. | Rúa Barcelona (Avda. de Fisterra)

CLOWNTAMINATION, DE RUDI DUDI (BÉLGICA -GALICIA)

20:00 h. | Rúa Barcelona (Avda. de Fisterra)

DIVENIRE, DE CIRCLE OF TRUST (ZARAGOZA)

18:30 h. | Praza de Casares Quiroga

CARAPUCHIÑA VERMELLA E O LOBO, DE DANTHEA TEATRO (GALICIA)

20:00 h. | Praza de Casares Quiroga

VAYA CIRCO! O NOVO SHOW, DE KANBAIOTA (GALICIA)

20:00 h. | Explanada do Parrote | *Se chove: colexio dos Dominicos

Miércoles 20 de agosto

-XXIII FEIRA DO LIBRO ANTIGO E DE OCASIÓN

11:00 a 14:00 - 18:00 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-XVIII CERTAME DE CASAS REXIONAIS

12:00 a 15:30 - 19:00 a 01:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-MÚSICA NOS XARDÍNS: GRUPO DE MÚSICA E DANZA TRADICIONAL ??ALXIBEIRA?? (REDE CULTURAL DA DEPUTACIÓN)

20:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-MÚSICA NO PARQUE: CORAL POLIFÓNICA SANTA MARÍA DE CAMBRE

20:00 h. | Parque de Santa Margarita

-NOITE DE CINE

Asterix y Obelix al servicio de su majestad

22:00 h. | Praza Elíptica (Los Rosales)

-FESTIVAL DE ARTES DE CALLE FARANDULEANDO:

DIVENIRE, DE CIRCLE OF TRUST (ZARAGOZA)

18:30 h. | Calle Barcelona (Calle Agra do Orzán) | *Si llueve: mercado de As Conchiñas

AMADA & AMADOR, ENCUENTRO EN LA LUNA, DE ALAS DE CIRCO (ANDALUCÍA)

20:00 h. | Calle Barcelona (Calle Agra do Orzán) | *Si llueve: mercado de As Conchiñas

HISTORIA DUNHA SEMENTE, DE CARAMUXO TEATRO (GALICIA)

18:30 h. | Peatonal de la Gaiteira | *Si llueve: Fórum Metropolitano

CARAPUCHIÑA VERMELLA E O LOBO, DE DANTHEA TEATRO (GALICIA)

20:00 h. | Peatonal de la Gaiteira | *Si llueve: Fórum Metropolitano

PETISCOS MUSICAIS, DE OS TRES TENEDORES (GALICIA)

20:00 h. | Explanada del Parrote | *Si llueve: colegio de los Dominicos

Jueves 21 de agosto

-XXIII FEIRA DO LIBRO ANTIGO E DE OCASIÓN

11:00 a 14:00 - 18:00 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-XVIII CERTAME DE CASAS REXIONAIS

12:00 a 15:30 - 19:00 a 01:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-MÚSICA NOS XARDÍNS: CORAL AIRIÑOS DA CAPELA

20:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-FESTIVAL URBANO CORUÑÉS: HIP HOP F.U.C.

C. TERRIBLE

NORWESIDE

(SAGO + JUDAH + CHARLIE TZARA + PONTE + WAX DEE + D.L. BLANDO)

ELECESAR

ILL BAMBINOS

ARCE

BARTONKIDZ

BOBEH

19:00 a 00:00 h. | Parque de Santa Margarita

-CONCIERTO: ORQUESTA SINFÓNICA DE GALICIA

(DIRECTOR: DIMA SLOBODENIOUK)

21:30 h. | Plaza de María Pita

-FESTIVAL DE ARTES DE CALLE FARANDULEANDO:

ATCHOUM, DE JEAN PHILIPPE (FRANCIA)

18:30 h. | Plaza da Tolerancia | *Si llueve: Conservatorio de música

LA BICICLETA, ARTURELLO DI PÓPOLO (ARGENTINA)

20:00 h. | Plaza da Tolerancia | *Si llueve: Conservatorio de música

MARUSÍA, DE TEATRO BABALUVA (GALICIA)

18:30 h. | Novo Mesoiro | *Si llueve: Centro Cívico de Novo Mesoiro

EXPERIMENTACIÓN DE JUEGO LIBRE, DE PEQUETECA (GALICIA)

20:00 h. | Novo Mesoiro | *Si llueve: Centro Cívico de Novo Mesoiro

IMBALANCE, DE ANDY SNATCH (INGLATERRA)

20:00 h. | Explanada del Parrote | *Si llueve: colegio de los Dominicos

Viernes 22 de agosto

-XXIII FEIRA DO LIBRO ANTIGO E DE OCASIÓN

11:00 a 14:00 - 18:00 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-XVIII CERTAME DE CASAS REXIONAIS

12:00 a 15:30 - 19:00 a 01:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-MÚSICA NOS XARDÍNS: ASOCIACIÓN CULTURAL LA TROVA CORUÑESA

20:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-CONCIERTO: ORQUESTA SINFÓNICA DE GALICIA

DIRECTOR: DIMA SLOBODENIOUK

21:30 h. | Plaza de María Pita

-FESTIVAL INDEPENDIENTE ROCK CORUÑÉS : Rock F.I.R.C.

HAMLET

BARSTARDS ON PARADE

UNICORNIBOT

GUERRERA

20:00 a 02:00 h. | Parque de Santa MargariTa

-FESTIVAL DE ARTES DE CALLE FARANDULEANDO:

LA BICICLETA, ARTURELLO DI PÓPOLO (ARGENTINA)

18:30 h. | Paseo de Los Puentes | *Si llueve: Frontón Municipal

REVÉS D'ETÉ (SOÑOS DE VERÁN), DE CIRCO PITANGA

(SUIZA - ISRAEL)

20:00 h. | Paseo de Los Puentes | *Si llueve: Frontón Municipal

VELOZ COMO EL RAYO, DE JAVI JAVICHY (ZAMORA)

18:30 h. | Plaza de Azcárraga | *Si llueve: Fundación Luís Seoane

IMBALANCE, DE ANDY SNATCH (INGLATERRA)

18:30 h. | Sagrada Familia | *Si llueve: Centro Cívico de la Sagrada Familia

REMOR, DE RES DE RES (MALLORCA) - DANZA ESCENA

18:30 h. | Explanada del Parrote | *Si llueve: colegio de los Dominicos

Sábado 23 de agosto

-XXIII FEIRA DO LIBRO ANTIGO E DE OCASIÓN

11:00 a 14:00 - 18:00 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-XVIII CERTAME DE CASAS REXIONAIS

12:00 a 15:30 - 19:00 a 01:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-CONCIERTO: GRUPO ARCOIRIS

12:30 h. | Plaza de María Pita

-FESTIVAL DE PAPAVENTOS

12:00 a 19:00 h. | Torre de Hércules

-MÚSICA NOS XARDÍNS: BANDA CREBINSKY (REDE CULTURAL DA DEPUTACIÓN)

12:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-MÚSICA NOS XARDÍNS: ORFEÓN HERCULINO

13:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-MÚSICA NOS XARDÍNS: AMIZADES

20:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-CONCIERTO: ORQUESTA XOVEN (OSG)

21:30 h. | Plaza de María Pita

-NOITE DE CINE

Cometas en el cielo

22:00 h. | Plaza Elíptica (Os Rosales)

-FESTIVAL ELECTRÓNICO CORUÑÉS: ELECTRÓNICA F.E.C.

FARIMONT LIVE

HD SUBSTANCE LIVE

THE FROGMEN

HOAX BELIEVERS

THE PANIC ROOM

ROI

LEFRENK

DIEGO VILLA

PARASIT VJ + VJ RAM

17:00 a 02:00 h. | Parque de Santa Margarita

-FESTIVAL DE ARTES DE CALLE FARANDULEANDO:

ALEGRE DIVERTIMENTO, DE ARTURELLO DI PÓPOLO (ARGENTINA)

12:00 h. | Plaza de Lugo | *Si llueve: biblioteca de Durán Loriga

CONTOS TIRITITAUM (GALICIA)

13:30 h. | Plaza de Lugo | *Si llueve: biblioteca de Durán Loriga

VELOZ COMO EL RAYO, DE JAVI JAVICHY (ZAMORA)

18:30 h. | Os Mallos - Ángel Senra | *Si llueve: Centro Cívico de Os Mallos

DOUS PAIASOS EN MÁIS APUROS, DE OS SETE MAGNÍFICOS MÁIS UN (GALICIA)

20:00 h. | Os Mallos - Ángel Senra | *Si llueve: Centro Cívico de Os Mallos

CLOWNTAMINATION, DE RUDI DUDI (BÉLGICA - GALICIA)

18:30 h. | Campo de Marte | *Si llueve: Centro Social

IMPROCADABRA, DE LA TUERKA 27 (GALICIA)

20:00 h. | Campo de Marte | *Si llueve: Centro Social

CIRCUS, DE CIRCO PITANGA (SUIZA - ISRAEL)

20:00 h. | Explanada del Parrote | *Si llueve: colexgo de los Dominicos

Domingo 24 de agosto

-XXIII FEIRA DO LIBRO ANTIGO E DE OCASIÓN

11:00 a 14:00 - 18:00 a 22:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-CLAUSURA XVIII CERTAME DE CASAS REXIONAIS

12:00 a 15:30 - 19:00 a 00:30 h. | Jardines de Méndez Núñez

-DÍA DE CASTILLA LA MANCHA

11:15 h. - Pasacalles

12:00 h. - Misa solemne

13:00 h. - Asociación folclórica Cristo de La Veracruz

14:30 h. - Degustación produtos Castilla La Mancha

19:00 h. - Concierto: Grupo folclórico MAGISTERIO de Albacete

-FESTIVAL DE PAPAVENTOS

12:00 a 19:00 h. | Torre de Hércules

-MÚSICA NOS XARDÍNS: CANTIGAS DA TERRA

21:00 h. | Jardines de Méndez Núñez

-ROMARÍA DE STA. MARGARIDA:

BANDA MUNICIPAL DE MÚSICA

12:00 h. | Parque de Santa Margarita

CONCURSO DE EMPANADAS

13:00 h. | Parque de Santa Margarita

VERBENA

22:00 h. | Parque de Santa Margarita

SESIÓN DE FOGOS ARTIFICIAIS

00:00 h. | Parque de Santa Margarita

GALA DE MAXIA ROBERT HOUDIN

22:30 h. | Plaza de María Pita

-FESTIVAL DE ARTES DE CALLE FARANDULEANDO:

IMPROCADABRA, DE LA TUERKA 27 (GALICIA)

13:00 h. | Parque de Santa Margarita | *Si llueve: soportales de la Casa de las Ciencias

DOUS PAIASOS EN MÁIS APUROS, DE OS SETE MAGNÍFICOS MÁIS UN (GALICIA)

17:00 h. | Parque de Santa Margarita | *Se chove: soportales de la Casa de las Ciencias

MALABREIKERS (MADRID)

18:00 h. | Parque de Santa Margarita | *Si llueve: soportales de la Casa de las Ciencias

VELOZ COMO EL RAYO, DE JAVI JAVICHY (ZAMORA)

19:00 h. | Parque de Santa Margarita | *Si llueve: soportales de la Casa de las Ciencias

CLOWNTAMINATION, DE RUDI DUDI (BÉLGICA - GALICIA)

20:00 h. | Parque de Santa Margarita | *Si llueve: soportales de la Casa de las Ciencias

CIRCO CHOSCO (GALICIA)

18:30 h. | Praza Elíptica (Los Rosales) | *Si llueve: Centro Cívico de los Rosales

IMPROCADABRA, DE LA TUERKA 27 (GALICIA)

20:00 h. | Praza Elíptica (Los Rosales) | *Si llueve: Centro Cívico de los Rosales

REVÉS D'ETÉ (SOÑOS DE VERÁN), DE CIRCO PITANGA

(SUIZA - ISRAEL)

20:00 h. | Explanada del Parrote | *Si llueve: colexio de los Dominicos

Conoce nuestra newsletter con toda la actualidad de A Coruña

Hemos creado para ti una selección de noticias de la ciudad y su área metropolitana para que las recibas en tu correo electrónico. Descubre nuestro nuevo servicio.

Votación
42 votos

Programa completo de la fiestas de A Coruña 2014